Choď na obsah Choď na menu
 


Brit zabudol vo vlaku husle zo 17. storočia

16. 4. 2008

LONDÝN - Brit Rob Naiper stratil husle zo 17. storočia v hodnote 245.000 eur (takmer osem miliónov Sk) po tom, čo ich zabudol vo vlaku. Lodný špecialista na dôchodku si neuvedomil, že husle sú stále v batožinovom priestore, až kým vlak nezačal odchádzať zo stanice.

"Myslím, že si viete predstaviť ten hrozný pocit v žalúdku," povedal 67-ročný Naiper v rozhovore pre agentúru Associated Press. "Moja prvá myšlienka bola, či dokážem vyskočiť na vlak. To však bolo očividne hlúpe," dodal.

Zabudnuté husle pochádzajú z dielne benátskeho remeselníka Mattea Goffrillera, ktorý ich vyrobil v roku 1698. Naiper ich stratil koncom januára na ceste domov do Bedwynu, ležiaceho asi 115 kilometrov západne od Londýna. Následne zatelefonoval do železničnej spoločnosti, kým však vlak prišiel na svoju konečnú stanicu, husle už boli preč.

Naiper uviedol, že hudobný nástroj patril jeho matke, ktorá umrela v roku 2006. Ako profesionálna huslistka ho kúpila od obchodníka v roku 1945. Za vrátenie huslí vypísal odmenu vo výške 12.000 eur (takmer 390.000 Sk).
 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.